კულინარიული წარმოების უსაფრთხოება და სანიტარია
კვების ინდუსტრია მუდმივად ვითარდება და მოითხოვს მუდმივ სანიტარულ და ჰიგიენურ კონტროლს. საკვებით გამოწვეული დაავადება ყველას საფრთხეს უქმნის: მყიდველს, კომპანიას, დაწესებულებას და ოჯახისთვის. ახალი საფრთხეები კი თითქმის ყოველდღე ჩნდება.
ერთი შეხედვით HACCP სისტემა შეიძლება რთული მოგვეჩვენოს, მაგრამ მისი ზოგიერთი  კომპონენტი მარტივად შეიძლება ჩაინერგოს ნებისმიერი კვების წარმოების საქმიანობაში. კონცეფციის ცნებებ გააზრებულია და მიჰყვება ძლიერ, ლოგიკურ თანმიმდევრობას. ეს პროგრამა მარტივად განმარტავს HACCP– ს კომპონენტებს, შემდეგ კი ეხმარება ამ კომპონენტების ნაბიჯ-ნაბიჯ ორგანიზებაში, რომელსაც ახორციელებს რესტორნის მენეჯერი საკუთარი პერსონალის გუნდთან ერთად.
ჩვენი მიზანია მოგაწოდოთ ცოდნა სანიტარული სისტემის შესახებ. ტრენინგის მონაწილეები მიიღებენ არა მხოლოდ თეორიულ ცოდნას HACCP სისტემის შესახებ, არამედ კონკრეტული სიტუაციების პრაქტიკული განხილვის პროცესში განამტკიცებენ თავიანთ უნარებს.
კურსის ხანგრძლივობა
8 საათი | 50% ონლაინ - 50% ოფლაინ |
ვისთვის?
სარესტორნო მეურნეობის ყველა კატეგორიის მუშაკებისთვის და ემსახურება HACCP სისტემის მოთხოვნების, სურსათის უვნებლობის უზრუნველყოფის მენეჯმენტის, რისკებისა და კრიტიკული საკონტროლო წერტილების განსაზღვრის,  მათი კრიტიკული ზღვრების დადგენის, მონიტორინგისა და მაკორექტირებელი მოქმედებების ორგანიზების, აგრეთვე წარმოებული კულინარიული პროდუქტების სანიტარულ-ჰიგიენური და სასურსათო უვნებლობის დაცვის შესწავლას.
Left
Right
რას გთავაზობთ?
+ სწავლის შესაძლებლობა ნებისმიერ ხელსაყრელ დროს
+ ონლაინ კურსის ხელმისაწვდომობა
+ ცოდნის შემოწმება ტესტების მეშვეობით
+ კურსის გავლის სერტიფიკატი
კურსის სტრუქტურა
1. სურსათის უვნებლობის მიმართ ევროკავშირის მარეგულირებელი მოთხოვნები -  HACCP წესების სისტემა
2. სანიტარიულ-ჰიგიენური ნორმები და წესები საზოგადოებრივი კვების ობიექტებში.
3. საზოგადოებრივი კვების ობიექტის პერსონალის პირადი ჰიგიენა.
თითოეული სასწავლო თემის ბოლოს მონაწილეებს შემსწავლელი  ტესტის მეშვეობით მიეცემათ მიღებული ცოდნის განმტკიცების შესაძლებლობა, ასევე ჩაუტარდებათ შემფასებელი, საგამოცდო ტესტირება.
კურსის საფასური
ინდივიდუალური - 500 ლარი
კვების ობიექტისთვის ჯგუფური - 800 ლარი
მსხვილი ობიექტებისთვის - 1200 ლარამდე
შედეგების გათვალისწინებით რესტორანი მიიღებს პერსონალის მიერ შეძენილ შესაბამისი პროფესიული კომპეტენციების დამადასტურებელ სერთიფიკატს. კურსი მოიცავს ონლაინ კურსის მასალებზე წვდომას ყველა მონაწილისთვის.
კურსის დასრულების სერტიფიკატი გაიცემა ორგანიზაციაზე, რომელშიც მითითებულია სასწავლო კურსის ყველა მონაწილე. სერთიფიკატი აიტვირთება პროფესიული სკოლა ინტერსერვისის მონაცემთა ბაზაში (www.e-chef.ge) და გადამოწმებისათვის იქნება ხელმისაწვდომი ნებისმიერი დაინტერესებული პირისთვის.
კურსი დამტკიცებულია: საქართველოს პროფესიული განათლების ფონდის, საერთაშორისო ასოციაცია ქართული სამზარეულოს მიერ.
ინსტრუქტორები: ალექსანდრე ეჯიბაძე, მზია გიგუაშვილი
ინსტრუქტორები ატარებენ ტრენინგ-კურსებს როგორც რესტორნის ასევე კულინარიული პროდუქტების წარმოებაზე  სპეციალიზირებული საზოგადოებრივი კვების სხვა ობიექტების  მუშაკთა კონკრეტული კატეგორიისათვის, აგრეთვე  მთელი პერსონალისათვის,  საჭიროების შემთხვევაშიზდგილზე მისვლით.

Безопасность производства пищевых продуктов и санитария
Индустрия общественного питания постоянно развивается и требует постоянного санитарно-гигиенического контроля.  Заболевания пищевого происхождения – это опасность для всех: покупателя, компании, учреждения и семьи. И почти каждый день появляются новые угрозы.
Хотя на первый взгляд система HACCP может показаться сложной, некоторые формы HACCP могут быть легко внедрены в любое производство  пищевой продукции.  Система HACCP имеет концептуальный  смысл и следует очень логичному порядку. Тренинг-курс объясняет компоненты HACCP в понятной форме, и  упорядочивает эти компоненты по этапам, которые могут быть реализованы менеджером, совместно  с командой персонала.
Участники тренинга получают не только теоретические знания о системе НАССР, но и закрепляют навыки при практическом обсуждении конкретных ситуаций.
Продолжительность тренинг-курса
8 часов | 50% онлайн - 50% офлайн |
Для кого
Курс предназначен для всех категорий работников ресторанного хозяйства и служит изучению требований системы НАССР, менеджмента безопасности  продуктов питания, выверенного определения рисков и критических контрольных точек, установления их критических пределов, организации мониторинга и корректирующих действий, а также процедур верификации в целях соблюдения санитарно-гигиенической и продовольственной безопасности производимой  кулинарной продукции.
+ Возможность проходить курс в любое удобное время
+ Доступ к онлайн курсу
+ Тестовая проверка знаний
+
Содержание курса:
1. Нормативные требования ЕС - система правил ХАССП по обеспечению безопасности продуктов питания.
2. Санитарно-гигиенические нормы и правила на объектах общественного питания.
3. Личная гигиена персонала
В конце каждой темы тренинг - курса слушателям  предоставляется возможность закрепления полученных знаний посредством обучающего теста, также  проводится оценивающий, экзаменационный тест.
Стоимость тренинг-курса
Индивидуально - 500 лари
Для ресторанов и кафе - 800 лари
Для крупных объектов - до 1200 лари по договоренности
Плата за курс включает доступ всех участников к материалам онлайн-курса и официальный сертификат об окончании .
С учетом достигнутых результатов Ресторан получит сертификат, подтверждающий приобретение его персоналом профессиональных компетенций. Сертификат об окончании курса выдается на Организацию с указанием всех участников тренинг-курса. Сертификат будет загружен в базу данных Профессиональной Школы Интерсервис (www.e-chef.geи доступен онлайн для верификации.
Курс одобрен: Фонд профессионального Образования Грузии. Международная Ассоциация Грузинской Кухни.
ИнструкторыАлександр Эджибадзе, Мзия Гигуашвили
Инструкторы проводят тренинг-курсы для различных категорий и всего персонала ресторанов и других объектов общественного питания, специализирующихся на производстве кулинарной продукции, при необходимости и с выездом на предприятие.